Uzavřeli jsme úspěšný rok výuky češtiny v Polsku

Po celý studijní rok 2018–2019 probíhala projektová výuka češtiny na střední škole Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich v Rydułtowech. Výuku vedly doc. Zdeňka Vychodilová a dr. Milena Machalová z Univerzity Palackého v Olomouci. Kurz českého jazyka byl určen pro všechny zájemce o český jazyk z řad studentů různých ročníků a probíhal dvakrát měsíčně přímo v prostorách školy.

Cílem bylo, aby frekventanti kurzu zvládli základy češtiny a dokázali komunikovat v běžných životních situacích, což ilustrují i názvy probíraných témat: Pozdravy a představování, Popis osoby, Orientace ve městě, Jídlo a restaurace, Studium a studentský život atd. Součástí výuky bylo také seznámení studentů s vybranými reáliemi České republiky (významná města, památky UNESCO, geografie ČR, způsob života v ČR, systém českého školství v porovnání s polským, svátky, lidové zvyky atd.).

Kurz byl zakončen seminárním pohovorem, ve kterém studenti prokázali získané znalosti. Úspěšní absolventi dostali certifikát o absolvování kurzu.

04:4620.6.2019 zpět na výpis

Všechny aktuality